Для покриття боргів Укравтодор хоче випустити облігації

У Мінінфраструктури пропонують здійснити випуск державних облігацій націлених на внутрішнього інвестора.

Перед Міністерством інфраструктури України стоїть завдання погасити частину боргового заборгованості колишніх періодів Держагентства автомобільних доріг України (Укравтодору), на думку керівництва, її можна вирішити шляхом випуском облігацій внутрішньої позики під державні гарантії.

На думку Романа Хміля (глави департаменту автомобільного транспорту та стратегічного розвитку автомобільних доріг Мінінфраструктури), облігації повинні бути спрямовані на внутрішній фінансовий ринок України, і в більшій своїй масі на приватних інвесторів. У той же час Роман Хміляь зазначив, що при поточному рівні інфляції та відсоткових ставок в Україні, залучити кошти під випуск цільових облігацій буде складно.

Більше 90%-ів українських доріг потрібен капітальний ремонт або масштабна реконструкція. За минулий рік (2013р.-2014р.) На закочування ям в асфальті Укравтодор витратив близько 600 млн. грн., Цих коштів вистачило на закочування 3 млн. м2 ям. За прогнозами керівництва Укравтодору, в найближчій перспективі річна потреба у фінансуванні ремонтних і будівельних автодорожніх робіт складе суму не менше ніж 60 млрд. грн.

У держбюджеті України на 2015 рік, на потреби фінансування дорожнього господарства виділено 25,5 млрд. грн., з цих грошей 3,4 млрд. грн. закладено на будівництво і ремонт дорожньої мережі, решта суми за планом має піти на погашення боргів Укравтодору.