Послуги міжнародної пошти хочуть монополізувати

Проект Закону України «Про внесення змін до ст.233 Митного кодексу України», у разі його прийняття змінить становище на ринку послуг з доставки міжнародної пошти. Зміни закону – наділяють «Укрпошту» монопольним становищем у сфері перевезення міжнародних поштових відправлень. Зміни до кодексу підготовлені юристами «Укрпошти» від імені Міністерства інфраструктури, в документі прописано, що приватні компанії втратять право міжнародного поштового обміну та кур’єрської доставки.

Міністерство інфраструктури фактично ініціює появу штучної монополії, основна аргументація даного законопроекту – норми Всесвітнього поштового союзу (ВПС). Але, фактично норми «ВПС» носять рекомендаційний характер. За чотири останні роки, даний законопроект вже втретє подавався різними урядами в тому ж вигляді, зрозуміло, що «Укрпошта» посилаючись на норми (ВПС), які є другорядними, хоче здійснити монополізацію поштового ринку.

Підписана Україною угоду про асоціацію з ЄС, має на увазі реалізацію норм європейського законодавства, в тому числі і поштового. Європейське законодавство, зводиться до захисту інтересів споживача послуг, а не міжнародних поштових операторів. Йдеться про недопущення будь-яких преференцій кому-небудь з операторів. Якщо і призначається оператор для спеціальних функцій, то їх може бути група, і вони досить жорстко звітують і контролюються, не отримують ніяких преференцій.

Комітет з логістики Європейської бізнес асоціації вважає, що даний законопроект не відповідає вимогам лібералізації ринку. У його прийняття, найбільше постраждає малий торговий бізнес і приватні особи, вони можуть отримати безальтернативні послуги міжнародної поштової доставки.