В Одеському порту в 5 разів скоротився середній час знаходження транспорту

Заступник генерального директора ТОВ «ППД 33-35» Олексій Орлов повідомив на засіданні круглого столу в рамках Світової організації торгівлі (СОТ) присвяченого спрощенню торгових процедур в портах – що середній час перебування транспортного засобу в Одеському порту зменшився в 5 разів. Дослідження проводила робоча група створена між відомчо за участю фахівців, особистого і керівного складу порту і 6 державних органів, що беруть участь в контролі вантажних потоків на митниці.

При обліку прибування транспортних засобів в порту, в 2015 році в порівнянні з 2014 роком спостерігається позитивна динаміка зменшення часу перебування транспорту з товарами на території пропускного пункту «ОМТП». Середній час скоротився з 15-и годин до 3-х. Це дозволить скоротити часові витрати при міжнародному перевезенні вантажів.

Таких показники досягнуті комплексом заходів, спрямованих, на прискорення і спрощення проходження контролю, поліпшення функціональних можливостей електронного обміну даними, збільшенням прозорості за допомогою ІСПС, з використанням законодавства про електронний документообіг, скороченням паперового документообігу в логістиці порту.

Дослідження також показало, що в більшій мірі час проходження вантажу з порту залежить не від контролюючих органів, а від якості роботи експедитора. Наприклад, час від приходу вантажу до заяви логіста-експедитора про намір забрати вантаж – становить 32 години. Час від дозволу на в’їзд до звернення до митниці за пропуском – 28 годину. Час на видачу пропуску до в’їзду транспорту складає – 3 г. 45 хвилин. Час від дозволу на виїзд до виїзду з порту становить — 2 г. 45 хв.

Важливим елементом оптимізації перевезення міжнародних вантажів, є якість роботи експедиторів, їх робота повинна відповідати міжнародним стандартам.